İç Anadolu Bölgesi Yangın Söndürme Tüpleri
Ostim Yangın Söndürme Tüpleri
Yönetmelik ve TSE

YÖNETMELİK Karar Sayısı : 2009/15316 Ekli “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Bayındırlık ve İskân Bakanlığının 8/7/2009 tarihli ve 2313 sayılı yazısı üzerine, 7126 sayılı Sivil Savunma Kanununun ek 9 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 10/8/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

FM 200 Gazı ( hfc227ea) Halon 1301 gazının kullanımın yasaklanmasından sonrasında piyasaya sürülen ve en yaygın kullanımı olan Halon alternatifi gazdır.Kimyasal formülü HFC 227ea ile belirlenen FM 200 gazı renksiz ve kokusuz bir gazdır.Halon ‘a benzer olarak 42 bar basınç altında silindirlere doldurularak sıvı halde depolanabilir.Uygulanabilir ve kullanabilir olmasındaki en önemli nokta sıvı durumdaki gazın,püskürtme nozulları yoluyla serbest bırakılması sonucu buharlaşarak yanıcı yanıcı yüzey üzerinde bir tabaka oluşturup yanmayı önlemesidir.FM 200 gazının söndürme özelliği fizikseldir.FM 200 gazının kullanıldığı sistemlerinin defalarca test ve denemeleri yapılarak ,en etkili,en temiz,insan hayatı için en güvenli,çevre için (ozon tabakası ) hiçbir zararı olmayan bir sistem olduğu belirlenmiştir.

NOVEC 1230 Gazlı Söndürme
Davlumbaz Söndürme

Son zamanlarda artış gösteren baca yangınları ile ilgili olarak da Ankara Baca Yangınları konusunda kurum ve özel sekreterlere eğitimler düzenlemektedir. Panik yok mistök var.

Yangın Söndürme Tüpü

Ankara'da yangın söndürme tüpü konusunda uzun yıllardır hizmet veren firmamız Biltes, Yangın tüplerinizi hem dolum hemde yenilenmesi için bir telefon kadar yakında. Ankara Ulus Rüzgarlı caddesinde hizmet veren firmamıza gelerek istediğiniz zaman showroom dan tüpünüzü istediğiniz ölçülere göre beğenebilir ve sipariş edebilirsiniz.